Wybierz region

Wybierz miasto

  Atrakcje Ziemi Kłodzkiej: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

  Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
  Stronie Śląskie, ul. Kletno/18, +48 74 814 12 50

  Od 1.01.2015 do 31.12.2015

  • 14zł

  Jedna z najpiękniejszych pod względem szaty naciekowej jaskiń Polski. W osadach zwanych namuliskami odnaleziono wiele zachowanych szczątkow kostnych zwierząt plejstoceńskich, wsrod ktorych dominują kości niedźwiedzia jaskiniowego. Do zwiedzania udostępniono środkowepiętro jaskini z labiryntem korytarzy, unikalnymi stalaktytami i stalagmitami, kaskadami i draperiami kalcytowymi.

  Korytarze Jaskini Niedźwiedziej są rozłożone horyzontalnie, w trzech poziomach połączonych tzw. kominami. Najlepiej rozwinięte są piętra środkowe i dolne. Łączna długość korytarzy jaskini przekracza 2,5 km, przy rożnicy wysokości między najwyższym, a najniższym punktem około 60 m. Jest to największa jaskinia Sudetow i jedna z głębszych jaskiń w Polsce.

  Unikalny mikroklimat jaskini (temperatura w granicach 6?C, o niewielkiej rocznej amplitudzie; wilgotność powietrza w granicach 100%; słaby ruch mas powietrza) pozwala na tworzenie się zachwycającej szaty naciekowej, z ktorej to Jaskinia Niedźwiedzia najbardziej słynie.

  Jaskinia jest czynna codziennie, procz poniedziałkow i czwartkow w godzinach 09:00 - 16:40.
  Przypominamy, że Jaskinia Niedźwiedzia jest NIECZYNNA pomiędzy 7-15 stycznia 2015 r. z powodu przerwy regulaminowej.
  Zapraszamy od 16 stycznia.

  Jaskinia Niedźwiedzia znajduje się w Masywie Śnieżnika, na prawym zboczu Doliny Kleśnicy. Szukając Jaskini Niedźwiedziej na mapie, najprościej znaleźć Wrocław, od ktorego kierując się na południe, znajdujemy Kłodzko. Dalej leży Stronie Śląskie i poniżej niego wieś Kletno, w ktorej odnajdziemy jaskinię.

  TYLKO WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA GWARANTUJE WSTĘP DO JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ