Wybierz region

Wybierz miasto

  Grażyna Łobaszewska - 40 Lat Na Scenie

  Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury (CETiK)
  Stronie Śląskie, ul. Tadeusza Kościuszki/18, +48 74 814 32 05

  18:00 Niedziela, 3 kwietnia

  • 30zł

  Grażyna Łobaszewska:
  Wokalistka i kompozytorka. Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Gorze w roku 1971. Rok poźniej przeniosła się do Poznania. Śpiewała w chorkach towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej.
  W latach 1975-1977 wspołpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Poźniej śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głownych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 wspołpracowała z jazz-rockową grupą Cancer.
  Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Gornego. Od 1997 wspołpracuje z Triem Jarosława Śmietany.
  Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ