Wybierz region

Wybierz miasto

  Podziemna Trasa Turystyczno Edukacyjna w Stare Kopalni Uranu w Kletnie

  Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
  Kletno, ul. Kletno/40, +48 60 188 92 43

  Od 1.01.2015 do 31.12.2015

  • 15zł

  Udostępnione wyrobiska pochodzą z okresu poszukiwań i eksploatacji uranu przez ZSRR w latach 1948 – 1953 oraz fluorytu do 1958 roku.

  Trasa turystyczna

  Kompleks kopalniany składa się z wyrobiska o całkowitej długości 37 km, w tym 20 sztolni, a także 3 szyby o głębokościach 83-150 m. Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się ok. 800 metrow od centralnego parkingu w Kletnie, przy drodze łączącej Kletno z Sieną. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w połnocno-wschodniej, najwyżej położonej części kopalni; jej wlot znajduje się na wysokości 773 m n.p.m.

  Chodnikami zwiedzający przechodzą trasę o długości ok. 200 m, oglądając atrakcyjne wystąpienia miejscowych minerałow (fluoryt, kwarc i inne) oraz szereg specjalnych ekspozycji. Wyjście znajduje się w miejscu byłego wlotu sztolni. Chodnik posiada szerokość 1,5 – 2 metry, wysokość od 1,7 do ponad 2 metrow. Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C. Sztolnia jest całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania radioaktywnego.

  * podczas zwiedzania zapewniamy fachową opiekę przewodnika,
  * czas zwiedzania około 40-45 minut,
  * bezpłatny parking – dla pojazdow do 5 ton (dla samochodow powyżej 5 ton polecamy najtańszy parking przy restauracji Biker,s Choice) i miejsce na rozpalenie ogniska.

  ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA TRASY TURYSTYCZNEJ
  sztolnia jest czynna przez cały rok: w godzinach 9.00-17.00
  bilety w cenie:

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ