Wybierz region

Wybierz miasto

  Stacja Literatura 22 - PROLOG

  Aparthotel Czarna Góra
  Biała Woda, ul. Na skarpie/4

  21:00 Czwartek, 7 września

  • Brak informacji o cenie

  W drugim tygodniu września odbędzie się 22. edycja najstarszego festiwalu literackiego w Polsce. Odważna decyzja o wyprowadzce imprezy z Wrocławia (i to w roku, gdy miasto było Europejską Stolicą Kultury), lokalizacja na pograniczu polsko-czeskim, nowa formuła podkreślona zmianą nazwy z Portu Literackiego na Stację Literatura – to wszystko sprawiło, że udało się przywrocić wydarzeniu coś, co zatraciły Port i wiele imprez organizowanych w dużych miastach. W liczącej sześć tysięcy mieszkańcow gminie, w obecności czterystu osob z trzydziestu krajow, najważniejsza była literatura: autorzy, książki i czytelnicy. Festiwal znowu broni pozycji uznawanych przez medialno-polityczny mainstream kulturalny za nieodwołalnie stracone. Dbając o najwyższy poziom estetyczny, nie schlebia ułatwionym gustom, promuje zupełnie nowe zjawiska, przypomina niesłusznie zapomniane, szuka nieodkrytych jeszcze pol funkcjonowania i prezentowania mowy wiązanej, penetruje pogranicze poezji i prozy, rozszerza przestrzeń literackich doznań na obszary tłumaczeń pisarzy obcojęzycznych, często będących ważnymi osobowościami pisarstwa światowego, a w Polsce kompletnie nieznanych.

  Motywem głownym programu będzie hasło „Życie, miłość, śmierć” – trzy najważniejsze tematy literatury. Dotarcie na festiwal będzie łatwiejsze dzięki specjalnemu transportowi z Krakowa, Poznania i Warszawy.

  Wydarzenia odbywać się będą w Stroniu Śląskim w byłej stacji PKP między godziną 12:00 a 20:00, a przed południem w Siennej w kompleksie Czarna Gora Resort, gdzie zaplanowano m.in. siedem Pracowni: biblioteczną, internetową, otwartą, pierwszej książki, tworczą, piosenki oraz przekładową).

  Podobnie jak przed rokiem zajęcia będą przebiegać w warunkach domowych, ale nowością będą mniejsze grupy, indywidualne konsultacje czternastu wykładowcow, publikacje nagradzanych tekstow oraz głosy w dyskusjach na stronach organizatora festiwalu jako forma wyrożnienia dla zakwalifikowanych.

  PROGRAM DNIA 7/09/2017 PROLOG

  21:00
  APARTHOTEL CZARNA GORA
  uczestnicy KORA
  PUDEŁKO
  Wernisaż wystawy malowanych pudełek Kory.

  22:00 - LIVE SET
  APARTHOTEL CZARNA GORA

  uczestnicy
  Marta KORONKIEWICZ
  Andrzej SOSNOWSKI
  Krzysztof SZTAFA

  prowadzący Paweł KACZMARSKI

  Dyskusja o znaczeniu tworczości Tomasza Pułki z udziałem Pawła Kaczmarskiego, Marty Koronkiewicz, Andrzeja Sosnowskiego i Krzysztofa Sztafy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ