Elżbieta Węgrzyn

avatarElżbieta Węgrzyn

Wałbrzych
Dziennikarz Gazety Wrocławskiej, Panoramy Wałbrzyskiej i redaktor internetowy w latach 2009 - 2014

Stronie Śląskie: Otwarcie zalewu w Starej Morawie

2013-06-14 13:33:36

14 czerwca otwarcie zalewu w Starej Morawie (Stronie Śląskie), a od 15 czerwca można się tam kąpać. - Nasz zbiornik rekreacyjny w Starej Morawie zyskał w tym roku nowe atrakcje. Uroczyste zakończenie inwestycji w piątek, a od soboty z kąpieliska można już korzystać - zapowiada Renata Nowak, prezes Strońskiego Parku Aktywności.

Ponad 5-hektarowy zbiornik w Stroniu Śląskim jest jedną z ważniejszych atrakcji Kotliny Kłodzkiej. Od soboty działają przy nim trzy nowo wybudowane budynki stanowiące zaplecze obsługi ruchu turystycznego. Pierwszy obiekt powstał przy polu namiotowym, dwa pozostałe służą turystom pokojami gościnnymi, a na parterze można tam skorzystać z przebieralni, oraz toalety. - Zalew zaczął działać w 2007 roku i kosztowała ona 5 285 tys. złotych. Ostatni etap prac budowlanych i wyposażenie kosztowały ponad 3 mln zł - wylicza Lech Kawecki z urzędu miejskiego w Stroniu Śląskim.

Poznaj tez inne atrakcje Stronia Śląskiego: http://stronieslaskie.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1891986,stronie-slaskie-jaskinia-niedzwiedzia-wciaz-niezbadana,5713278,id,t,zid.html#galeria;tajemnice Jaskini Niedźwiedziej

Przy zbiorniku są boiska, punkty gastronomiczne, a także można wypożyczyć kajaki, łodzie i rowery wodne. 15 czerwca w ramach promocji za ich wypożyczenie nie zapłacicie ani złotówki. Wstęp w godzinach 10 - 18 kosztuje 3,5 zł, ulgowy 2,5 zł, a grupowy jest o 20 proc. tańszy.

Gdzie jeszcze w regionie można się już kąpać?
Od soboty działają też odkryte baseny z podgrzewaną wodą przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu (powiat świdnicki). Baseny będą czynne do 15 września. Bilety całodniowe 10 zł dorośli, 5 zł dzieci. Karnety na 10 dni: 50 zł dorośli i 25 zł dzieci.
Jedną nieckę i brodzik 15 czerwca uruchamia też świdnicki OSiR. Całość otwarta będzie wraz z rozpoczęciem wakacji. Do tej pory baseny będą czynne od godz. 13 do 18, a w sobotę i niedzielę od godz. 10.

Tekst ukazał się w Gazecie Wrocławskiej z 14 czerwca 2013.

Jesteś na profilu Elżbieta Węgrzyn - stronie mieszkańca miasta Wałbrzych. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj