Pracownik z nowym zawodem lub firmą

Artykuł sponsorowany

Pracownik z nowym zawodem lub firmą
Zdobądź nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe – nie zwalniaj na rynku pracy!

W ostatnim czasie wielu przedsiębiorców oraz media ogłosiły koniec kryzysu gospodarczego. Jednak, pomimo powolnej stabilizacji, dalej spora część pracodawców i ich pracowników odczuwa skutki nagłego spowolnienia rynku, niemal w każdej branży. Choć według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, bezrobocie w regionie stale spada, nadal utrzymuje się na poziomie ok. 12,4 %. Pomóc w obniżeniu tego wskaźnika mogą projekty dofinansowywane ze środków unijnych, jak projekt „Nie zwalniaj na rynku pracy” (www.niezwalniaj.pl) kierowany do pracowników branż, które najmocniej odczuły skutki kryzysu.

Restukturyzacja i modernizacja przedsiębiorstw, mająca na celu dostosowanie firmy do obecnych realiów nadal często wiąże się z ograniczaniem liczby pracowników. Pocieszającym jest fakt, że coraz więcej pracodawców nie pozostawia zwalnianych osób bez pomocy. Odprawy, przez wzgląd na swój doraźny charakter nie są idealnym rozwiązaniem. Tzw. monitorowane zwolnienia (z ang. outplacement) pomagają łagodnie przejść przez etap od utraty pracy do czasu znalezienia nowego miejsca zatrudnienia. Osoby dotknięte redukcją etatów mogą skorzystać z programów pomocowych, świadczonych często przez niezależne firmy szkoleniowo-doradcze. Jedną z takich firm jest Agencja Rozwoju Innowacji z Wrocławia, która aktualnie udziela wsparcia pracownikom dzięki projektowi: „Nie zwalniaj na rynku pracy”, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w podregionach o najwyższym wskaźniku bezrobocia na Dolnym Śląsku, na terenach byłych województw jeleniogórskiego (17%) i wałbrzyskiego (18.3%). Istotą projektu jest bezpłatny pakiet pomocowy, skierowany do 105 pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, włókienniczej i elektromaszynowej. Wziąć w nim udział mogą również osoby, które od maksymalnie 6 miesięcy są zarejestrowane jako bezrobotne, a uprzednio pracowały w w/w branżach w regionie wałbrzyskim lub jeleniogórskim. Dla chętnych przygotowano pakiet 60 szkoleń przekwalifikowujących oraz 45 przygotowujących do otwarcia własnej działalności gospodarczej (dla 30 najlepszych pomysłów na swój biznes istnieje możliwość dofinansowania do 40 000 zł).
Szeroki pakiet szkoleń i świadczeń w ramach projektu pomoże zarówno pracodawcom, jak i pracownikom na łatwiejsze przystosowanie się obecnej sytuacji gospodarczej. ZDOBĄDŹ NOWE UMIEJĘTNOŚCI I KWALIFIKACJE ZAWODOWE – NIE ZWALNIAJ NA RYNKU PRACY! Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu: www.niezwalniaj.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gora.naszemiasto.pl Nasze Miasto