Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Salon Maturzystów Perspektywy 2020. Matura spotka się ze studiami online

Redakcja
Salon Maturzystów
Kampania Salon Maturzystów Perspektywy, organizowana od 14 lat we wrześniu, tym razem odbędzie się online. Cel jest ten sam od lat: pomoc maturzystom w przygotowaniu do matury i rekrutacji na studia. Od 17 do 30 września odbędzie się dziesięć wirtualnych Salonów, obejmujących całą Polskę.

Wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury w roku 2021, konsultacje doradców edukacyjnych, spotkania z uczelniami na ich wirtualnych stoiskach, szkolenia dla nauczycieli, prezentacje dla rodziców – tak, w największym skrócie, będzie wyglądał Salon Maturzystów Perspektywy 2020, przeniesiony ze względu na pandemię do wirtualnej rzeczywistości.

Salon Maturzystów odbywa się we wrześniu, gdyż - zgodnie z prawem oświatowym - do końca tego miesiąca uczniowie muszą złożyć dyrektorowi szkoły deklaracje odnośnie przedmiotów dodatkowych, które chcą zdawać na przyszłorocznej maturze. A to zależy od wymogów rekrutacyjnych ustalonych na 2021 rok przez uczelnie.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z MEN, MNiSW, kuratoriami oświaty, OKE i uczelniami. Pierwsza część salonu będzie odbywać się w godz. 10:00-13:00 w czasie lekcji szkolnych, a druga w godz. 16:00-18:00, aby umożliwić także przekazanie informacji rodzicom maturzystów.

Słabsze wyniki matury 2020, wiązane z „przerwą covidową”, to dowód, że przygotowań maturalnych, zwłaszcza w odniesieniu do przedmiotów dodatkowych, nie wolno zostawiać na ostatnią chwilę. - Przedmioty dodatkowe należy wybierać zgodnie z wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni, co ułatwi dostanie się na wymarzone studia – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy. - Dzięki wirtualnej wizycie na Salonie Maturzystów, z pewnością będzie to łatwiejsze.

Matura zaczyna się we wrześniu – przekonują organizatorzy kampanii, co jest szczególnie ważne w tak nieprzewidywalnym roku szkolnym jak ten, który właśnie się rozpoczął. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już harmonogram egzaminu maturalnego 2021: według niego egzamin maturalny z języka polskiego rozpocznie się 4 maja 2021 o godz. 9.00. Po doświadczeniach minionego roku szkolnego wiemy jednak, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, dlatego przygotowania do matury należy rozpocząć jak najszybciej.

Harmonogram Salonu Maturzystów Perspektywy 2020:

  • · Małopolski Salon Maturzystów - 17 września
  • · Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów - 18 września
  • · Mazowiecki Salon Maturzystów - 21 września
  • · Dolnośląski i Opolski Salon Maturzystów - 22 września
  • · Wielkopolski Salon Maturzystów - 23 września
  • · Zachodniopomorski i Lubuski Salon Maturzystów - 24 września
  • · Pomorski i Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów - 25 września
  • · Podlaski i Warmińsko-Mazurski Salon Maturzystów - 28 września
  • · Łódzki i Świętokrzyski Salon Maturzystów - 29 września
  • · Śląski Salon Maturzystów - 30 września

Więcej informacji http://salonmaturzystow.pl/2020/

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Salon Maturzystów Perspektywy 2020. Matura spotka się ze studiami online - Portal i.pl

Wróć na stronieslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto